Inne terapie naturalne

Świecowanie uszu

Metoda została zapożyczona od plemion Indian Hopi, rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej . Polega na zapalaniu specjalnie wykonanej, pustej w środku rurki i przystawieniu jej do ucha klienta. Terapia jest bezpieczna i relaksująca. Skuteczna w stanach przeziębienia, przewlekłych lub ostrych problemach zatokowych, bólu gardła, migrenach i innych bólach głowy, a zwłaszcza w problemach z niedosłuchem, szumach i piszczeniu w uszach.

Przeciwwskazania do terapii Hopii:
• nowotwory w obrębie głowy
• przebyte operacje głowy
• przebyte operacje ucha
• ostre stany zapalne (ropne) ucha
• tętniaki w obrębie głowy

Bioenergoterapia

Bioenergoterapia jest niemedyczną, holistyczna metodą wspomagania leczenia organizmu polegającą na przekazywaniu energii przez terapeutę, wzmacnianiu utraconych sił witalnych i stymulowaniu regeneracji narządów. Za jej pomocą skutecznie można likwidować blokady przepływu energii w organizmie, równoważyć jej poziom, oddziaływać na zablokowane czakry, aurę, likwidować przyczyny schorzeń wywołanych nieprawidłowym przepływem energii w ciele.

Refleksoterapia stóp

Metoda opierająca się na wywieraniu nacisku i stymulacji wybranych punktów na stopach. Zaliczana jest do metod medycyny alternatywnej, wykorzystuje rozmieszczenie na powierzchni ciała tzw. punktów akupunkturowych i powiązane z nimi kanały energetyczne biegnące w ciele, połączone z jego narządami.

Twórcom taj metody jest Dr William Fitzgerald, który zapoczątkował jej rozwój i opracował mapę punktów i stref refleksyjnych biegnących przez całe ciało.

Masaż bańką chińską